Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Ekologicznie na stadionie

dodano 2017-06-12 23:10 w kategorii: Powiatowe

Tajemnice wody i historię łódzkich wodociągów poznali uczniowie IV klas szkoły Podstawowej nr 37, a niecodzienna lekcja zakończona zwiedzaniem obiektu odbyła się na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego. Za tydzień kolejna grupa uczniów pozna ciekawostki związane z Piotrkowską, o których będzie opowiadał Piotr Kurzawa, menedżer ulicy Piotrkowskiej.

- Inicjatywa zorganizowania nieformalnych lekcji o szeroko pojętej ekologii czy ciekawostkach związanych z Łodzią należy do kibiców Widzewa oraz klubu za co dziękuję. Taka nieformalna lekcja, w sali z widokiem na stadion i zwiedzanie samego obiektu na pewno będzie dla uczniów atrakcyjna - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. - Kolejne zajęcia, już we wrześniu, chętnie poprowadzą pracownicy naszych spółek, przewodnicy po Łodzi, dziennikarze związani ze sportem, jestem pewien, że uczniowie nie będą się nudzić.

Piotr Kurzawa, menedżer ulicy Piotrkowskiej już zapowiedział wiele atrakcji na swoich zajęciach i podkreślił, że stadion przy al. Piłsudskiego podczas dni otwartych odwiedziło 25 tysięcy łodzian.

- Wówczas klub i kibice pomogli miastu, teraz pracownicy miejskich spółek czy jednostek chętnie wesprą inicjatywę Widzewa - dodał Piotr Kurzawa. 
W czerwcu, ze względu na zbliżające się wakacje odbędą się dwie lekcje, ale od września rozpoczną się już regularne spotkania, które są adresowane do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych. Na zakończenie lekcji, a każda będzie poświęcona innej tematyce, zaplanowane jest spotkanie z gwiazdą sportu oraz chyba największa atrakcja - zwiedzanie stadionu. Łódź jest pierwszym miastem w kraju, które w ten sposób edukuje młodzież ucząc przy okazji kultury kibicowania.

Źródło.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.