Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Niezwykłe lekcje na stadionie Widzewa

dodano 2017-09-08 20:06 w kategorii: Powiatowe

To już druga odsłona nietypowych zajęć, jakie są prowadzone na stadionie miejskim przy ulicy Piłsudskiego. Wczoraj uczniowie poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy. Podobne lekcje miasto, we współpracy z władzami klubu RTS Widzew planuje organizować co miesiąc. Pierwsza pomoc, ekologia czy savoir-vivre kibica - taka ma być tematyka zajęć, które odbywają się na stadionie Widzewa. Dzieci siedzą nie w ławkach a na rozłożonych na podłodze matach, mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach a po nich - zwiedzić cały stadion. Taką formułę "lekcji" dla uczniów podstawówek opracowało miasto wspólnie z władzami klubu.- Pierwsze zajęcia zorganizowaliśmy w czerwcu, by przekonać się czy pomysł się spodoba. Zainteresowanie nauczycieli i dyrektorów szkół jest ogromne, dlatego zdecydowaliśmy się wrócić do pomysłu po wakacjach - mówił łódzki wiceprezydent Tomasz Trela. - Nasze nietypowe lekcje odbywają się w sali z widokiem na murawę, dzieci zwiedzają stadion i na pewno się nie nudzą - dodawał.

Wczoraj instruktorzy PCK uczyli dzieci ze szkoły podstawowej numer 42 zasad pierwszej pomocy, także tego, jak sformułować komunikat z prośbą o pomoc medyczną oraz jak nie tracić zimnej krwi podczas sytuacji kryzysowych.

Podczas kolejnych zajęć, które odbędą się w październiku, na stadionie pojawią się eksperci zajmujący się, między innymi, kształtowaniem postaw proekologicznych oraz przedstawiciele kibiców, którzy porozmawiają z dziećmi o zasadach kulturalnego kibicowania.

Źródło.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.